Zlatomoravská nemocnica dokončila ekologickú obnovu časti areálu

Zlatomoravská nemocnica dokončila ekologickú obnovu časti areálu

ZLATÉ MORAVCE 22. mája 2026 – Zlatomoravská nemocnica dokončila ekologickú obnovu časti areálu. Nemocnica Agel Zlaté Moravce ukončila realizáciou vodozádržných opatrení, ktoré v uplynulých dňoch zabezpečilo mesto Zlaté Moravce. Ako informuje manažérka komunikácie spoločnosti Agel Jarmila Ševčíková, projekt priniesol modernizáciu časti spevnených plôch v nemocničnom areáli a zároveň podporil ekologickejšie hospodárenie s dažďovou vodou.

Zlatomoravská nemocnica dokončila ekologickú obnovu časti areálu.

Podľa jej ďalších informácii sa realizované úpravy uskutočnili počas mája 2026 a boli zamerané na obnovu
priestoru v lokalite pôvodného parkoviska a komunikácie. „Kým pôvodná plocha bola prevažne nepriepustná a dažďová voda z nej odtekala priamo do kanalizácie, novovybudované riešenie umožňuje prirodzenejšie vsakovanie a postupné odvádzanie vody do pôdy,“ priblížila Ševčíková.

Investorom projektu bolo mesto Zlaté Moravce, ako vlastník dotknutých pozemkov. Zmyslom tohto vodozádržného opatrenia je najmä to, aby dažďová voda z veľkých spevnených plôch, akým parkovisko a pôvodná cesta bolo, neodtekala okamžite do kanalizácie, ale aby sa aspoň časť vody prirodzene zadržala a postupne odvádzala do pôdy. „Veríme, že obnova vyhradenej časti exteriéru vo veľkej miere prispeje k skvalitneniu prostredia pre pacientov, návštevníkov aj zamestnancov nemocnice,“ uviedla riaditeľka nemocnice Nina Horniaková.

Zlatomoravská nemocnica dokončila ekologickú obnovu časti areálu.

Súčasťou projektu boli stavebné úpravy spevnených plôch, realizácia prvkov podporujúcich prirodzené zadržiavanie dažďovej vody, ako aj výsadba novej zelene a celková revitalizácia okolia. „Projekt nadväzuje na dlhodobú snahu o ekologickejšie a udržateľnejšie riešenia v mestskom prostredí aj zdravotníckych zariadeniach. Vodozádržné opatrenia pomáhajú efektívnejšie hospodáriť s dažďovou vodou, znižujú riziko preťaženia kanalizácie a zároveň prispievajú k zvýšeniu ekologického štandardu verejného priestoru. Nemocnica Agel Zlaté Moravce zároveň ďakuje pacientom, návštevníkom aj zamestnancom za trpezlivosť a ohľaduplnosť počas realizácie stavebných prác,“ uzavrela Jarmila Ševčíková.

zdroj a foto: Agel

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *