ZLATÉ MORAVCE 14. mája 2026 – Nemocnica Agel Zlaté Moravce od dnes 14. mája uvoľňuje opatrenia a zruší zákaz návštev, ktorý mala v platnosti pre JIS oddelenia vnútorného lekárstva. Ako informuje manažérka komunikácie spoločnosti Agel Jarmila Ševčíková, návštevy na tomto akútnom oddelení umožnila zlepšená situácia akútnych respiračných ochorení, hlavne chrípky a nízky nárast chorobnosti v okrese za sledované obdobie.

Podľa ďalších informácii rozhodnutím ponechať zakázať návštev hospitalizovaných pacientov JIS interného oddelenia Nemocnica Agel Zlaté Moravce reagovala na aktuálny vývoj epidemiologickej situácie v regióne. Jeho cieľom bolo minimalizovať fluktuáciu verejnosti v nemocničnom prostredí, a tým zamedziť riziko šírenia infekcií na tomto akútnom oddelení. „Od dnes, 14. mája, rušíme zákaz návštev už aj u pacientov JIS oddelenia. Je to pozitívna správa pre samotných pacientov, aj príbuzných,“ vysvetľuje riaditeľka Nemocnice Agel Zlaté Moravce Nina Horniaková a dodáva. „príbuzných však prosíme dodržiavať nariadené protiepidemiologické pravidlá.“
Návštevy nemocnica povoľuje v čase návštevných hodín, denne, od 14.00 do 16.00 hodiny. Vedenie zároveň apeluje na dodržiavanie režimových opatrení a to, dve osoby pri lôžku pacienta po dobu max. 15 minút. Zdôrazňuje tiež, že ošetrujúci lekár má právo návštevu limitovať podľa aktuálneho zdravotného stavu pacienta a aktuálnej epidemiologickej situácie. „Ďakujeme pacientom, návštevníkom aj verejnosti za ohľaduplnosť a rešpektovanie opatrení, ktorých hlavným cieľom bola ochrana ich zdravia a zdravia personálu,“ vyjadrila poďakovanie riaditeľka Horniaková.
zdroj a foto: Agel
Prečítajte si aj: