Zlatomoravská nemocnica povoľuje návštevy aj na JIS

Zlatomoravská nemocnica povoľuje návštevy aj na JIS

ZLATÉ MORAVCE 14. mája 2026 – Nemocnica Agel Zlaté Moravce od dnes 14. mája uvoľňuje opatrenia a zruší zákaz návštev, ktorý mala v platnosti pre JIS oddelenia vnútorného lekárstva. Ako informuje manažérka komunikácie spoločnosti Agel Jarmila Ševčíková, návštevy na tomto akútnom oddelení umožnila zlepšená situácia akútnych respiračných ochorení, hlavne chrípky a nízky nárast chorobnosti v okrese za sledované obdobie.

Zlatomoravská nemocnica povoľuje návštevy aj na JIS.

Podľa ďalších informácii rozhodnutím ponechať zakázať návštev hospitalizovaných pacientov JIS interného oddelenia Nemocnica Agel Zlaté Moravce reagovala na aktuálny vývoj epidemiologickej situácie v regióne. Jeho cieľom bolo minimalizovať fluktuáciu verejnosti v nemocničnom prostredí, a tým zamedziť riziko šírenia infekcií na tomto akútnom oddelení. „Od dnes, 14. mája, rušíme zákaz návštev už aj u pacientov JIS oddelenia. Je to pozitívna správa pre samotných pacientov, aj príbuzných,“ vysvetľuje riaditeľka Nemocnice Agel Zlaté Moravce Nina Horniaková a dodáva. „príbuzných však prosíme dodržiavať nariadené protiepidemiologické pravidlá.“

Návštevy nemocnica povoľuje v čase návštevných hodín, denne, od 14.00 do 16.00 hodiny. Vedenie zároveň apeluje na dodržiavanie režimových opatrení a to, dve osoby pri lôžku pacienta po dobu max. 15 minút. Zdôrazňuje tiež, že ošetrujúci lekár má právo návštevu limitovať podľa aktuálneho zdravotného stavu pacienta a aktuálnej epidemiologickej situácie. „Ďakujeme pacientom, návštevníkom aj verejnosti za ohľaduplnosť a rešpektovanie opatrení, ktorých hlavným cieľom bola ochrana ich zdravia a zdravia personálu,“ vyjadrila poďakovanie riaditeľka Horniaková.

zdroj a foto: Agel

Prečítajte si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *