Nemocnica v Zlatých Moravciach mení režim anestéziologickej ambulancie

ZLATÉ MORAVCE 1. apríla 2022 – Jedna z najvyhľadávanejších ambulancií Nemocnice Agel Zlaté Moravce mení režim svojho fungovania. Ako informuje hovorkyňa siete nemocníc Agel Martina Pavliková, od pondelka 4. apríla nastáva zmena jej ordinačných hodín.

Nemocnica v Zlatých Moravciach mení režim anestéziologickej ambulancie.

Všetci pacienti, ktorí potrebujú napríklad predoperačné vyšetrenie, tak môžu ambulanciu navštíviť v zmenenom časovom režime. „Ambulancia anestéziológie a intenzívnej medicíny bude v prevádzke každý deň, avšak v rôznych časoch. V pondelok a piatok bude pacientov prijímať od 8.00 do 14.00 hod, utorok a štvrtok od 9.00 do 12.00 a v stredu bude ordinačný čas od 9.00 do 11.00 hod. Zmenu ordinačných hodín si vyžiadal rozvrh prác lekárov počas covidového obdobia, vakcinácie obyvateľstva, ako aj dopyt zo strany pacientov,“ hovorí riaditeľka Nemocnice Agel Zlaté Moravce Nina Horniaková.

Na anestéziologické vyšetrenie sa pacienti môžu objednať každý pracovný deň, v čase od 13 do 15 hodiny na telefónnom čísle 0911/653 626, prípadne elektronicky na e-mailovej adrese jarmila.baratova@nzm.agel.sk, alebo osobne v ambulancii.

Ambulancia anestéziológie a intenzívnej medicíny sa nachádza v pavilóne chirurgických disciplín na 1. poschodí vľavo. :Anestéziologická ambulancia je zameraná na predoperačnú prípravu pacientov pred plánovaným operačným výkonom ako v našom zdravotnom zariadení, tak aj pre iné zdravotnícke zariadenia, najmä v sieti Agel. Na ambulancii pod vedením primárky Dekrétovej pracujú skúsení lekári a anestéziologická sestra. Úlohou anestéziológa je podrobne preskúmať zdravotný stav pacienta a zhodnotiť jeho riziká vo vzťahu k anestézii,“ vysvetľuje riaditeľka nemocnice.

Vzhľadom na to, že do ambulancie veľmi často prichádzajú pacienti, ktorí ešte neboli operovaní a nemajú skúsenosť s anestéziou, vyžadujú si
citlivý a trpezlivý prístup, ktorý im v zlatomoravskej nemocnici radi poskytnú. „Vzhľadom na stále pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu s prevažujúcou mutáciou omikron sa plánované operácie v nemocnici rozbiehajú len pomaly. Ku dnešnému dňu má nemocnica 19 covid pozitívnych
pacientov a z radov kolegov kvôli koronavírusu vypadli piati zdravotnícki zamestnanci,“ uzatvára hovorkyňa siete nemocníc Agel.

zdroj a foto: Agel

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook
RSS
Follow by Email